Neetické metody SEO optimalizace

V rámci SEO optimalizace se vedle etických metod objevují i neetické. I když jejich používání byste se měli vyhnout (z čestných i penalizačních důvodů), pro zajímavost se s nimi alespoň seznámíme.

Spam

Spam máme většinou spojený s nevyžádanou e-mailovou poštou. Není snad člověka, který by aktivně využíval e-mail a niky se nesetkal se spamem.
Spam v rámci SEO představuje odkaz a není zasílán lidem jen na e-mail. Objevuje se také v internetových diskuzích, komentářích atd. bez toho, aby nějak souvisel s tématem nebo byl jinak přínosný.

Skrytý text

Tvůrci mohou připravit speciálně text pro vyhledávače. Tvoří ho různá klíčová slova, která navyšují jejich frekvenci v textu. Klíčová slova nemají žádnou souvislost s textem. Aby autoři oklamali vyhledávače zobrazující ho malým písmem, či ho skrývají pomocí CSS. Vyhledávači však stejně skrytý text časem odhalí.

Podvodné přesměrování

Podvodné přesměrování spočívá v tom, že odkaz slibuje jiný obsah, než který ve skutečnosti uživatel hledá. Naláká ho jinou tématikou, ale po otevření odkazu zjistí, že web se týká něčeho úplně jiného.

Odkazové farmy

Odkazové farmy slouží přímo k tvoření odkazů. Jde o internetové stránky, které se vyznačují obrovským množství odkazů. Nesnažte se na tyto „farmy“ své odkazy dostat. Vyhledávače to zjišťují a stránky, jež se odkazu týkají, penalizují.

Uvedli jsme si nejčastěji používané neetické metody SEO optimalizace. Ovšem jejich přehled není kompletní. Vynalézavost lidí nezná mezí, a to ani v internetovém světě. Proto se objevují stále nové způsoby, jak lze vyhledávače oklamat.

Proč se vyhnout neetickým metodám SEO

Myslíte-li to se SEO optimalizací vážně a chcete-li dosáhnout dlouhodobých výsledků, vyhněte se neetickým metodám. Mohou být sice krátkodobě účinné, některé dokonce velmi, ale většinou jsou tyto metody odhaleny. To vede k ignorování použití těchto metod, ale často je dokonce vyhledávače penalizují. Klesne hodnocení daného webu a ten už prakticky nemá šanci dostat se na přední příčky ve vyhledávačích.